Góly okamžite vymením za body!

Center prvej formácie má výbornú streleckú formu, ale belasým sa veľmi nedarí.

Hráči HC Slovan Bratislava zakončili prvú domácu sériu zápasov prehrou s Neftechimikom Nižnekamsk 3:4 po predĺžení. Belasí prehrávali už 1:3, dokázali sa však zmobilizovať a vyrovnali. O víťazstve mohli rozhodnúť už v riadnom hracom čase, ale niekoľko dobrých príležitostí nepremenili. V nadstavenom čase nakoniec inkasovali.Na všetkých troch góloch domácich sa podieľal center prvého útoku Marek Viedenský. Streli dva góly a na jeden prihral (celkovo má na svojom konte 5 gólov a 2 asistencie), no po stretnutí z vynikajúcej produktivity vôbec nebol nadšený: "Veľmi ma tie góly netešia, keďže sme nevyhrali zápas. Radšej by som bol, keby sme zvíťazili a nemal som žiadny bod v štatistike. Výhry potrebujeme viac ako ja body, takéto prehry sa nám môžu na konci sezóny vypomstiť. To je väčší problém."Bratislavský tím teraz čaká mimoriadne náročný trip na ďalekom východe: "Do odletu máme ešte dva dni a verím, že sa dobre pripravíme. Nebude to ľahké, čakajú nás najdlhšie lety, ale verím, že to bude lepšie. Musíme zahrať dobrý hokej a pozbierať čo najviac bodov, ako sa bude dať."