Jugra tretím súperom belasých

HC SLOVAN Bratislava pokračuje v domácich súbojoch, v nedeľu sa od 17:00 pobije o body s Jugrou Chanty Mansijsk.

Říhovým zverencom zatiaľ domáca séria sedí, po výhre nad Dinamom Minsk si hokejisti Slovana poradili aj s nebezpečným Sibirom Novosibirsk 3:2, pričom v oboch stretnutiach belasí obrátili vývoj duelu. Na víťaznej vlne bude chcieť ostať Slovan aj po treťom zápase doma, kedy nastúpia proti Jugre.Sibírskemu mužstvu prilíš nevyšli štyri zápasy pred vlastným publikom, v ktorých získali len tri body za jednu výhru po predĺžení a jednu prehru po predĺžení. Výjazd po klziskách súperov však začali dobre, keď v piatok zaskočili Podolsk na jeho ľade po výsledku 3:2. Po bratislavskom súboji ich čaká ešte meranie síl so silným CSKA Moskva.V tíme takmer kompletne zloženom z ruských hokejistov nájdeme v sezóne 2017/18 len troch legionárov. Medzi nimi však pre fanúšikov Slovana aj dobre známeho obrancu Martina Štajnocha. Rodák z Bojníc pôsobil v našom klube až šesť sezón, radoval sa z posledného extraligového titulu a v troch ročníkoch si vyskúšal aj KHL.Práve Štajnoch patrí k vysoko vyťažovaným obrancom, na ľade sa často objavujú aj ruskí beci Pavel Valentenko či Sergej Peretjagyn.V ofenzíve je zatiaľ najproduktívnejší Pavel Varfolomejev s tromi bodmi, sekunduje mu Anton Koroľov. Viac sa očakáva od Jeremyho Morina, hokejista s 84 zápasmi v NHL zatiaľ bodovo mlčí. Po 56 bodoch z vlaňajška v Tappare by chceli vidieť rovnakú produktivitu v aktuálnom ročníku aj od fínského krídleníka Velli-Mati Savinainena.Manažment Jugry získal do brány skúseného Ilju Proskurjakova, ktorý pôsobil v Torpede Nižnij Novgorod. Dvojkou je Vladislav Fokin, ktorý sa predstavil minulú sezónu krátko aj v HK Poprad. Vstupenky na zápas si zakúpite v sieti Ticketportal.