Medzi tripmi domáci zápas proti Kazani

V stredu o 19:00 privíta HC SLOVAN Bratislava jedného z favoritov súťaže, atraktívny Ak Bars Kazaň.

Tím z Tatarstanu sa aj v novom ročníku sústredí na tie najvyššie ciele a zájsť by chcel ešte ďalej ako vlani, kedy v konferenčnom finále podľahli zverenci Zinetulu Biljaledinova s Metallurgom Magnitogorsk.Známy ruský tréner pôsobí v Kazani už svoju jedenástu sezónu, dosiahol s ňou dvakrát na Gagarinov pohár, okrem iného bol trénerom zlatého ruského výberu z MS 2012. Ak Bars odohral zatiaľ v jubilejnom desiatom ročníku KHL deväť stretnutí a zaknihoval v nich celkom 18 bodov a patrí mu ôsma priečka. Postavenie v tabuľke východnej konferencie môže byť však klamlivé, keďže Kazaň stráca na vedúce mužstvo len tri body a navyše ma k dobru jedno stretnutie.Vedenie klubu pritiahlo po kariére v NHL do tímu hviezdneho Andreja Markova. Ruský bek odohral v najlepšej lige sveta viac ako 1000 zápasov, v Kazani je podľa štatistík už lídrom obrancov so ziskom osem bodov. O tri body menej má kazanský rodák Albert Jarullin. Slovan nemá dobré spomienky na beka Stepana Zacharčuka, ktorý v úvodnom zápase predošlého ročníka vyradil po tvrdom ataku z hry Radka Smoleňáka.Už štvrtú sezónu patrí k najproduktívnejším útočníkom mužstva Justin Azevedo. Kanaďan nazbieral v tejto sezóne v deviatich zápasoch už desať bodov. V tíme sa dobre aklimatizoval aj švédsky center Anton Lander, ten po sezónach za morom má v Kazani v deviatich zápasoch osem bodov. Trojku najproduktívnejších uzatvára český legionár Jiří Sekáč so siedmimi bodmi.Ak Bars už počas sezóny získalo z Minska ďalšieho legionára Roba Klinkhammera, opačným smerom sa vydal Stefan Elliott.Z ruských hokejistov sa bodovo najviac darí Antonovi Glinkinovi (6 bodov), Andrejovi Popovovi (4 body) a Fjodorovi Malychinovi (4 body). Kapitánom mužstva je Alexander Svitov.Na pozícii brankára má viac odchytaných zápasov, celkom šesť s úspešnosťou 92,3% Emil Garipov. Dvojkou je mladý ruský gólman Timur Biljalov.Vstupenky na atraktívny zápas s Ak Bars Kazaň si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal.