Minsk v Kravařoch efektívnejší

HC SLOVAN Bratislava síce Dinamo Minsk prestrieľal, no nedokázal využiť ani jednu príležitosť a inkasoval až šesťkrát.

Dinamo Minsk – HC SLOVAN Bratislava 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 5. Linglet (Vesce), 21. Bailen (Vesce), 29. Linglet (Vesce), 5. Linglet (Vesce), 21. Bailen (Vesce), 29. Linglet (Vesce), 44. Vesce (Linglet), 45. Cheechoo (Szczechura, Gavrus), 48. Drozd (Shinkevich, Zakharov)Zostava: Janus (Backlund) – Mojžíš, Sersen, Vondrka, Bližňák, Bartovič – Sigalet, Foster, Ölvecký, Surový, Nagy – Brejčák, Mihálik, Jeglič, Tičar, Hudáček – Luža, Štajnoch,  Šťastný, White, Bakoš– Lunter.Slovanu nevyšiel úvod do druhého prípravného zápasu v sezóne. Už v tretej minúte fauloval v útočnom pásme Brejčák a presilovú hru Minsku využil po prihrávke Vesceho a skrumáži pred bránou Charles Linglet, ktorý prekonal Janusa bekhendovou strelou medzi betóny. Hokejisti Slovana sa snažili okamžite vyrovnať, nebezpečne ohrozil brankára domácich Haugena Tičar a v našej presilovej hre o dvoch hráčov minul svätyňu Minska len tesne dvakrát Kurtis Foster. Na opačnej strane musel riešiť Janus rovnako niekoľko príležitostí počas vylúčenia Fostera i Mihálika. Vyrovnávajúci gól nedosiahol ani Hudáček, ktorého medzi kruhmi zastavili pozorne hrajúca obrana Minska.Ani druhá tretina nezačala podľa našich predstáv, po 38 sekundách sa k puku dostal Bailen a tvrdou strelou zvýšil na 2:0. Zverenci trénera Čadu sa ani v druhej tretine nedokázali gólovo presadiť. Veľmi dobre strieľal spoza hráča Nagy, no jeho strela skončila na ramena brankára Dinama. Rovnako len na gólmanovi Minska skončil pokus Whitea, ktorý trafil ťažký puk zo vzduchu. Zahrmelo však na druhej strane. Počas našej presilovej hry stratil na modrej čiare puk Foster a samostatný únik s prehľadom využil Linglet - 3:0. Zlú rozohrávku v obrane Minska nezúžitkoval ani Bližňák, ktorý našiel len dobre pripraveného Haugena.Slovanisti hneď na začiatku tretej tretiny počas presilovej hry poriadne zatlačili Minsk, ale ani veľká šanca Surového nám gól nepriniesla. Bol to Minsk, ktorý sa v oslabení dostal do nášho pásma a Linglet zvýšil na 4:0. Ubehla len viac ako minúta a Janus ťahal po strele Cheechooa puk už piatykrát zo siete. Slovanu v tretej časti hry nič nevýchadzalo. V 48. minúte sa k strele od modrej čiary dostal Drozd a prepálil všetko čo mu stálo v ceste – 6:0. Slovan sa v závere snažil aspoň o gól, no ten nepadol ani z čistej šance Tičara, či veľkej snahy štvrtého útoku.