Projekt Škola ide na Slovan vzdá v tejto sezóne hold legendám klubu

Témou komunitného projektu \"Škola ide na Slovan\" v jubilejnej 10. sezóne KHL bude \"HC SLOVAN - Legendy žijú ďalej\".

Touto témou sme sa počas tohtoročnej sezóny rozhodli načrieť do bohatej histórie klubu. Nakoľko je aktuálny ročník KHL jubilejný, aj náš klub sa chce touto formou vrátiť do histórie a zaspomínať si na hráčov, ktorí v minulosti odohrali v belasom drese množstvo nezabudnuteľných stretnutí a stali sa tak legendami najstaršieho slovenského hokejového klubu. Ako každý rok, žiaci a študenti základných a stredných škôl, primárne z Bratislavského samosprávneho kraja, majú možnosť zapojiť sa do nášho projektu, splniť vopred zadanú úlohu a získať možnosť zažiť naživo atmosféru domácich zápasov HC SLOVAN v KHL. Téma tohtoročnej edície nášho projektu pod názvom “HC SLOVAN – LEGENDY ŽIJÚ ĎALEJ” sa bude niesť v znamení vzdania pocty klubovým legendám a zároveň získania povedomia o histórii klubu aj pre mladšie generácie fanúšikov. Školy, ktoré majú záujem o zapojenie sa do projektu sa musia nahlásiť emailom na adresu skolaidenaslovan@gmail.com. Následne im bude z našej strany pridelená klubová legenda, o ktorej žiaci spracujú originálnu vizitku vo formáte A3. Vizitka bude musieť obsahovať týchto 5 podstatných vecí:
  • Predstavenie hráča (meno, priezvisko, dátum a miesto narodenia)
  • Fotografie
  • Štatistiky klubovej (prípadne reprezentačnej) kariéry
  • Aspoň jedna zaujímavosť spojená s hokejovým alebo osobným životom
  • Logo, emblém alebo originálnu kresbu, reprezentujúcu školu, ktorá pripravila vizitku
Rozhodujúcim faktorom pri výbere škôl a prideľovaní hráčov bude čas prihlásenia sa do projektu, takže čím skôr sa kolektívy jednotlivých škôl prihlásia, tým väčšiu šancu budú mať na výber hráča. Výslednú vizitku je treba odfotografovať (resp.naskenovať, ak škola má takú možnosť) a odoslať emailom na adresu skolaidenaslovan@gmail.com a veriť, že váš projekt bude vybraný ako najlepší. Vizitku prinesiete aj osobne na zápas, na ktorý bude škola vybraná, a my ju zverejníme v rámci Siene slávy priamo v aréne Zimného štadióna Ondrej. Vaša práca bude prístupná aj širokej verejnosti, ktorá sa zúčastňuje podujatí v Aréne Zimného štadióna Ondreja Nepelu. Zoznam vybraných klubových legiend, ktoré budú prideľované na tvorbu vizitiek:01/ Michal Polóni 02/ Ján Jendek 03/ Július Černický04/ Ján Starší05/ Karol Fako 06/ Jaroslav Walter 07/ Václav Nedomanský08/ Vlado Dzurilla09/ Jozef Golonka10/ Jozef Čapla11/ Eduard Gábriš12/ Ladislav Horský13/ Milan Kužela14/ Marián Šťastný15/ Dušan Pašek16/ Dárius Rusnák17/ Zdeno Cíger18/ Richard Kapuš 19/ Miroslav Šatan 20/ Ľubomír VišňovskýPartnerom projektu Škola ide na Slovan - Legendy žijú ďalej je Bratislavský samosprávny kraj.