Slovan na ľade Dinama Minsk

Záverečný piaty zápas na výjazde odohrá HC SLOVAN dnes o 17:30 h (SEČ) na ľade Dinama Minsk.

Bieloruská metropola je poslednou zastávkou na nevydarenom tripe po klziskách súperov. Slovanisti podľahli už štyrikrát v rade a napraviť si aspoň ako tak renomé budú chcieť proti Dinamu Minsk, kde nastúpia dnes o 17:30 h (SEČ).Ani Dinamo nemá za sebou najlepšiu sériu stretnutí. V troch dueloch na výjazde postupne nestačilo na Ufu, Kazaň, ani Nižnekamsk, o body prišlo aj v domácom prostredí, kedy podľahlo poslednému tímu KHL Dinamu Riga 1:3.  Po sérii prehier stráca desiaty Minsk a deviate Soči desať bodov.Tak ako tomu bolo aj v minulých ročníkoch, na čele produktivity bieloruského zástupcu Kontinentálnej hokejovej ligy figurujú legionári. Medzi útočníkmi je to s 23 bodmi kanadský zakončovateľ Quinton Howden, za ním nasleduje so ziskom 20 bodov jeho krajan Justin Fontaine, najlepšiu trojku uzatvára s 15 bodmi Jack Skille.  Najlepším Bielorusom je štrnásťbodový Andrej Stepanov.Najproduktívnejším hokejisom Dinama je paradoxne obranca, ofenzívne ladený Marc – André Gragnani nazbieral za 3 góly a 22 asistencii spolu 25 bodov. Ďalší beci Minska sa už sústredia na defenzívu, Jevgenij Lisovec i Dmitrij Korobov majú po šesť bodov.Jasnou brankárskou jednotkou Dinama je Johnas Enroth. Dvadsaťdeväťročný Švéd s bohatými skúsenosťami z NHL odchytal už 39 zápasov a v štatistikách mu svieti úspešnosť takmer 92% zákrokov.