Slovan stratil vedenie a získal iba bod

HC SLOVAN Bratislava prehral s Viťazom Podolsk napriek dvojgólovému vedeniu v predĺžení.

HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 4:5 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Viedenský (Kašpar, Řepík), 13. Z. Boychuk (Ebert, Sersen), 20. Z. Boychuk (Colby Genoway, J. Mikúš), 60. Řepík (Réway) - 15. D. Siomin (Kopejkin, Katičev), 28. A. Nikulin (Afinogenov, Mozík), 37. Švec-Rogovoj (Makejev), 53. Kopejkin (Lazarev, A. Nikulin), 63. RenduličVylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: 58. Després (Slovan) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašilov, Kulakov (obaja Rus.) - Deďuľa (Biel.), Lazarev (Rus.), 7669 divákov

Zostavy:
Slovan
: Štěpánek - Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Barker, Després - Řepík, Viedenský, Kašpar - Z. Boychuk, Colby Genoway, Réway - Skalický, A. Šťasný, Ščerbatov - J. Mikúš, T. Hrnka, Marek Sloboda
Podoľsk: Karhunen (21. I. Saprykin) - Mozík, Golovkov, Pautov, Katičev, Gimajev, Voronkov, Lukin - Afinogenov, A. Nikulin, Makejev - Rendulič, Horák, Vyglazov - Lazarev, D. Siomin, Kopejkin - Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vorošilo - Gorochov

Úvod stretnutia nepriniesol prevahu niektorého zo súperov, z prvého gólu sa tešili domáci. V 6. min otvoril skóre Viedenský, ktorý z prvej zakončil prihrávku Kašpara spoza bránky - 1:0. V 13. min teč Z. Boychuka zneškodnil brankár Karhunen ľavým betónom, ale na dorážku rovnakého hráča už bol prikrátky. O dve minúty neskôr viedol Slovan už len jednogólovým rozdielom, keď Štepánka strelou švihom prekonal D. Siomin. Domáci pritom krátko predtým trafili konštrukciu súperovej bránky. Tretí gól Slovana pridal 20 sekúnd pred prvou sirénou Z. Boychuk, ktorý za Karhunena poslal odrazenú strelu Colbyho Genowaya.

Do druhej časti nastúpili hostia už s gólmanom I. Saprykinom. Za Viťaz sa v 28. min podarilo skorigovať A. Nikulinovi, ktorý prestrelil Štěpánka po prihrávke od kapitána Afinogenova. Slovan mal potom výhodu troch presiloviek vrátane 32-sekundovej výhody o dvoch korčuliarov, no gól strelili hostia. V 37. min pri vlastnom oslabení prekonal Štěpánka Švec-Rogovoj a začínalo sa odznova.

V tretej tretine sa obaja súperi snažili strhnúť vedenie na svoju stranu. V 52. min unikol hosťujúcej obrane Marek Sloboda, no jeho pokus zastavila žŕdka. Na opačnej strane Kopejkin zakončil z otočky a puk skončil za Štěpánkom - 3:4. V závere sa Slovan snažil vybojovať si aspoň predĺženie, v 58. min dostal trest do konca duelu obranca Després, no Viťaz si najtesnejší náskok neustrážil. V posledných sekundách Réway našiel Řepíka a ten vyrovnal na 4:4. Slovan hral power-play a na trestnej lavici sedel aj Rus Afinogenov.

V predĺžení druhý bod pre Viťaz zariadil Rendulič.