V Číne bez streleného gólu

HC SLOVAN v druhom zápasu tripu prehral na ľade Kunlun RedStar 0:2.

Kunlun RedStar – HC SLOVAN Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 19. A. Kosticyn, 28. Brulé (Wolski)Kunlun: Hellberg – Kinrade (A), Kulda, Blacker, Järvinen, Ďaloga, Bellemore, Vorobej – Ponikarovskij (C), Wolski, Brulé – Kane (A), Yip, DeFazio – A. Kosticyn, Thuresson, Chipchura – Jüen, Lockhart, Jaw
HC Slovan Bratislava: Mazanec – Taimi, Meszároš (C), Barker, Ebert, Švarný (A), Voráček, Hedera, Kozák – Kašpar (A), Viedenský, Skalický – Smoleňák, Co. Genoway, Řepík – Hrnka, J. Mikúš, Buchtele – Šťastný, Sádecký, ŠerbatovRozhodca: Kuľov, Fatejev – Berseňov, JudinBelasí pôsobili v prvej dvadsaťminútovke sviežejšie a aktívnejšie oproti zápasu vo Vladivostoku a mali aj príležitosti na skórovanie. V 4. minúte dorážal niekoľkokrát nekrytý Smoleňák, Hellberg puk pokryl. Mazanec sa vyznamenal, keď zneškodnil strelu Thuressona, ktorý strieľal úplne sám z tesnej blízkosti po prieniku dva na jedna. Brankár domácich zneškodnil strelyú Taimiho, Řepík nemieril z pravého kruhu presne. Žiaľ skóre sa menilo na opačnej strane, Kosticyn prepálil všetko čo mu stálo v ceste.Slovan doplatil na dve vylúčenia v krátkom časovom slede. Najskôr za príliš veľa hráčov na ľade, po pár sekundách vyhodil puk z vlastnej tretiny do hľadiska nešťastne Ebert. Kunlun roztočil kolotoč v pásme Slovana, čoho výsledkom bol gól Brulého. Blízko k tretiemu zásahu bol Wolski, sólo zakončené bekhendom zlikvidoval Mazanec. V 37. minúte našťastie pre Slovan neuznali gól DeFaziovi, ktorý ho do brány dostal prispením svojej korčule.Mazanec vyriešil nepríjemný pokus Thuressona, potom už prišli šance Slovana. Kapitán Andrej Meszároš trafil smolne len žrď domácej brány. V dobrej pozícii sa ocitol aj Lukáš Kašpar, zblízka trafil len Hellberga. Říhovým zverencom nevyšlo streliť kontaktný gól ani v presilovej hre, viackrát strieľal opäť Andrej Meszároš. Slovan to skúšal v poslednej minúte aj v šestici, skóre sa už nezmenilo.  Miloš Říha: Až posledných dvadsať minút bolo z našej strany na úrovni, no bohužiaľ to už bolo neskoro.