V piatok záverečný zápas domácej série

HC SLOVAN Bratislava uzavrie päťzápasovú domácu šnúru zápasov proti Neftechimiku Nižnekamsk v piatok o 19:00 h.

Pre nášho súpera pôjde rovnako o záverečný zápas, končí mu séria na klziskách súperov. Výjazd Neftechimiku zatiaľ vôbec nevychádza. V troch dueloch nezískali zverenci známeho trénera Andreja Nazarova ani bod. Blízko k výhre boli v poslednom stretnutí Soči, nestačilo im však ani vedenie o tri góly a prehrali 5:3.Celkovo má Nižnekamsk v tabuľke východnej konferencie deväť bodov za tri výhry v domácom prostredí a okupuje desiatu priečku.V mužstve z ruského Tatarstanu privítali v lete dvoch českých hokejistov. Po sezónach v zámorí sa s tímom na zmluve dohodol center Andrej Nestrašil, ktorý však zatiaľ získal len asistenciu. Viac sa darí Robinovi Hanzlovi, útočník z Litvínova je v tabuľke produktivity druhý s troma bodmi.Kanadské bodovanie vedie jednoznačne americká stálica tímu Dan Sexton. Tridsaťročný útočník pôsobí v mužstve už piatu sezónu, zatiaľ nazbieral šesť bodov. V efektivite mu pomáha jeho krajan a rovnako nová akvizícia Neftechimiku Chad Rau, v štatistikách má zatiaľ dva góly. Body sa budú čakať aj od známeho burliváka so skúsenosťami v NHL Nikolaja Žerdeva.Posila prišla aj do brány, z Togliatti sa sťahoval gólman Ilja Ježov. Tridsaťročný brankár sa vo svojej seniorskej kariére dostal vždy nad hranicu 90% úspešnosti zákrokov.Vstupenky na duel s Neftechimikom Nižnekamsk si zakúpite v sieti Ticketportal. Pokladne na zimnom štadióne sú v deň zápasu otvorené od 14:00 h. Vstupenky na tento zápas v cenách od 11,- €.