Realizačný tím A mužstva doplní Andrej Podkonický

V novom ročníku Tipos Extraligy bude v HC SLOVAN pôsobiť na pozícii asistenta hlavného trénera.

Zvolenský rodák sa s HC SLOVAN Bratislava dohodol na ročnom kontrakte s platnosťou do konca nadchádzajúcej sezóny 2021/22.  Dnes 43–ročný tréner bude v trénerskom tíme spolupracovať s hlavným koučom Robertom Dömem, asistentom Jánom Lipianskym, trénerom gólmanov Petrom Skrabeljom, kondičným trénerom Róbertom Berešom a videoanalytikom Pavlom Rybárom.V trénerskom tíme HC SLOVAN by mal byť Andrej Podkonický nápomocný najmä pri práci s obrancami a defenzívnej činnosti, ktorú ako asistent trénera zastával pri Craigovi Ramsaym aj v reprezentácii Slovenska počas posledných troch sezón a dvoch svetových šampionátoch a taktiež na striedačke úradujúceho majstra zo Zvolena.Okrem klubových povinností bude Andrej Podkonický v novej sezóne pracovať aj ako hlavný tréner reprezentácie Slovenska do 20 rokov. HC SLOVAN tak už skôr súhlasil s jeho uvoľňovaním pre všetky reprezentačné akcie tejto vekovej kategórie, ktoré budú vrcholiť svetovým šampionátom juniorov v kanadských mestách Edmonton a Red Deer na prelome rokov 2021/2022.Andrej Podkonický (nar 9. mája 1978) má za sebou bohatú hráčsku kariéru. Už v mladom veku si pripísal štarty za seniorsky tím Zvolena, odkiaľ sa pobral do zámoria, kde sa cez juniorsku WHL a nižšiu súťaž AHL presadil až do NHL, v ktorej nastúpil na šesť zápasov. Celkom pôsobil v zámorí šesť sezón.Podstatnú časť svojej hráčskej kariéry pôsobil bývalý útočník v Európe. Vo Fínsku v mužstve IFK Helsinki, v rámci nemeckej DEL obliekal dres tímu Iserlohn Roosters, v českej najvyššej súťaži nastupoval na zápasy v  tímoch Liberca, Komety Brno a Mladej Boleslavi. Podkonický si vyskúšal aj ruskú Super Ligu. Na Slovensku má ako hráč titul s HC SLOVAN Bratislava (2001/02) i rodným Zvolenom (2012/13). Na reprezentačnej úrovni absolvoval tri seniorske svetové šampionáty.Od sezóny 2015/16 pôsobí Andrej Podkonický ako tréner. Vo Zvolene pôsobil zväčša ako asistent trénera, v ročníku 2019/20 pred príchodom Dana Nachbaura aj ako hlavný tréner. Pri slovenskej reprezentácii pracuje od roku 2018.„Na spoluprácu s Andrejom Podkonickým sa veľmi teším. V minulosti sme už mali tú česť pôsobiť pri A mužstve Slovana vo vzťahu hráč a manažér. Verím, že nás čaká úspešná sezóna aj v novom postavení tréner a manažér,” uviedol generálny manažér HC SLOVAN Maroš Krajči.HC SLOVAN víta na trénerskej pozícii Andreja Podkonického a praje mu ďalšiu úspešnú sezónu, v ideálnom prípade pre neho s obhajobou majstrovského titulu!