V Rige snaha o natiahnutie víťaznej šnúry

Po piatich zápasoch v domácom prostredí prichádza pre HC SLOVAN päť súbojov na ľade súperov.

Prvým meraním síl bude už v nedeľu 3. decembra o 16:00 h (SEČ) zápas v lotyšskej metropole proti domácemu Dinamo Riga. Rižania prichádzajú do domovskej arény po štyroch dueloch vonku. Z nich vyťažili zverenci Girtsa Ankipantsa štyri body, keď sa radovali z výhry po predĺžení v Jekaterinburgu, potom dvakrát podľahli smolne po samostatných nájazdoch v Čeljabinsku i Togliatti. O gól, no v riadnom hracom čase to bolo aj proti veľkému favoritovi z Magnitogorska.Aj tesné výsledky proti tabuľkovo vyššie postaveným tímom ukazujú, že výkonnosť Rigy má po príchode kormidelníka Ankipantsa stúpajúcu tendenciu. Belasí nemôžu podceniť Dinamo, veď to im narobilo problémy aj v Bratislave, keď zvíťazilo po predĺžení v zápase, ktorý bol premiérový pre nášho trénera Eduarda Zankoveca.Dinamo dalo zatiaľ v prebiehajúcom ročníku príležitosť trom brankárom. Jednotkou podľa počtu odchytaných stretnutí je Lotyš Janins Kalninš, v 26 dueloch má vysokú úspešnosť 93,4%. Ešte na začiatku sezóny bolo často vídať vo svätyni Rigy Justina Petersa, ten sa však odobral do nemeckej najvyššej súťaže. Na pozícii dvojky tak figuruje Litovec Mantas Armalis, zatiaľ stál v bráne v piatich zápasoch.Líderskú pozíciu v defenzíve na seba zobral Kanaďan Karl Stollery. V štatistikách mu svieti deväť bodov a Kanadu bude reprezentovať aj na blížiacom sa Channel One Cup v Moskve. Za ním je zranený fínsky bek Anssi Salmela a ďalej už lotyšskí obrancovia Krisjanis Redlihs a Guntis Galvinš.Siedmy rok pôsobí v domácom tíme jeho najproduktívnejší útočník Miks Indrašis, v 37 zápasov má na konte 13 gólov a 11 asistencií. Ďalšie dve pozície okupujú kanadskí hokejisti Danny Kristo s 18 bodmi a Brandon McMillan s 10 bodmi. V posledných stretnutiach podáva dobré výkony ruský útočník Nikolaj Žerdev, ktorý sa mimochodom presadil aj v prvom vzájomnom stretnutí v Bratislave, keď nás rozosmutnil rozhodujúcim gólom v predĺžení.