Výborné oslabovky a vhadzovania, slabšia defenzíva

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava sa z najdlhšieho tripu v sezóne vrátili so štyrmi bodmi z deviatich možných.

Bodov mohlo byť aspoň o jeden, či dva viac, ale aj menej, keďže Amur v poslednom zápase v tretej tretine nebezpečne podkuroval. Po prvej pätine základnej časti sú tak "belasí" na dostrel priečkam znamenajúcim účasť v play off, od ktorých ich delí jediný bod. V riadnom hracom čase síce zvíťazili iba trikrát, v ďalších troch zápasoch však tiež bodovali. Naprázdno vyšli iba v dueloch so spolufavoritmi celej ligy (SKA, Jaroslavľ, Dinamo Moskva, Avangard) a tiež v Šanghaji s Kunlunom, ktorý tak naďalej zostáva pre náš klub jediným nezdolaným mužstvom v súťaži.Klubovú produktivitu v prvej fáze sezóny ovládli R. Smoleňák a M. Viedenský s 9, resp. 8 bodmi. Najmä výkony Mareka Viedenského a Andreja Meszároša, pričom obaja sa na začiatku tejto sezóny vrátili do kolobehu súťažných zápasov po viacmesačných pauzách zavinených ťažkými zraneniami, sú pred olympijským turnajom veľkým prísľubom pre reprezentáciu Slovenska.V bránke zatiaľ dosahuje lepšie osobné čísla Jakub Štěpánek, ktorý nastúpil v štyroch zápasoch a s priemerom 94.5% úspešných zákrokov je dokonca na 3. mieste spomedzi všetkých gólmanov KHL! Osobnú štatistiku M. Mazanca znehodnotili najmä vysoké prehry na ľade topfavoritov v Petrohrade a Jaroslavli. J. Janus doteraz v bránke šancu nedostal.Hlavného trénera Miloša Říhu môže tešiť hra mužstva v oslabeniach. S 87.5%-nou úspešnosťou je Slovan v tomto hodnotení na výbornom 4. mieste v celej KHL. Naopak, v presilovkách patrí Slovanu priemerná 14. priečka, keď v 41 presilovkách dokázal streliť 7 gólov. Mužstvo patrí medzi špičku ligy aj vo vyhratých vhadzovaniach, na práve skončenom tripe výrazne predčilo v tomto ukazovateli každého z troch súperov, pričom M. Viedenský si udržuje viac ako 60%-nú úspešnosť.Negatívom je zatiaľ slabšia obranná fáza, viac ako Slovan (36 gólov) doteraz inkasovali iba brankári Dinama Riga, ktoré je od začiatku súťaže beznádejne na samom chvoste 27-členného poľa. Preto neprekvapuje, že ani jeden z našich obrancov sa nedostal v hodnotení plus/mínus bodov do kladných čísiel. Slovan sa najbližšie predstaví domácim fanúšikom už v stredu 20. septembra 2017 o 19:00 h proti Ak Bars Kazaň. Bohatý klub z metropoly Tatarstanu v úvode sezóny trochu zaostáva za očakávaniami, je na 8. mieste s 18 bodmi. Vo vyrovnanej Východnej konferencii ho však od čela tabuľky delia iba tri body.Vstupenky na tento atraktívny domáci zápas KHL, po ktorom Slovan opäť odcestuje na krátky dvojzápasový trip do Moskvy, sú v predpredaji od 11 eur na predajných miestach Ticketportal, ako aj online.