Zisk troch bodov po skvelej druhej tretine

Domáci síce prestrieľali Slovan, z Chabarovska však berieme tri body.

Amur Chabarovsk – HC SLOVAN Bratislava 2:3  (1:0, 0:3, 1:0)

Góly: 14. Kuzmin (O. Li, Potěchin), 49. M. Kvapil (Frolov, T. Zohorna) – 23. J. Mikúš (Smoleňák), 29. A. Šťastný (T. Voráček, Viedenský), 31. Řepík (Kašpar, Ebert)Amur Chabarovsk: Metsola (Kiseľov) – Kolář (A), Kondratiev, Jordán, Kuzmin, Aťušov (C), Averin, Kalinin – Potechin, Byvaľcev, Li – Kvapil, Frolov (A), Zohorna – Via. Ušenin, Grkov, Vl. Ušenin – Gubin, Klopov, Veličkin – Zaseda
HC Slovan Bratislava: Štepánek (Mazanec) – Barker, Ebert, Taimi, Meszároš (C), Švarný (A), Voráček, Hedera, Kozák – Kašpar (A), Co. Genoway, Řepík – Hrnka, J. Mikúš, Smoleňák, – Šťastný, Viedenský, Skalický – Sloboda, Sádecký, HeclRozhodca: Ansons (LOT), Odinš (LOT) – Majtak, StrelcovDomáci Amur bol v prvej tretine jasne aktívnejší celok, vyzneli pre neho aj strely 12:4. Zverenci trénera Martemjanova hrali  tiež dve presilové hry, no fauly Meszároša aj Hrnku zostali vďaka istému Štěpánkovi nepotrestaná. Gólman Slovana držal naše mužstvo až do 14. minúty, kedy sa presadil z ľavého kruhu Kuzmin. Z našej strany stál za zmienku pokus Barkera, Metsola ho však ukryl do svojej lapačky.HC SLOVAN odohral diametrálne odlišnú druhú tretinu. Už po troch minútach zaskočil domácich po prihrávke Radka Smoleňáka Juraj Mikúš a vyrovnal. Po šiestich mintac zúžitkoval prácu Mareka Viedenského krídelník Andrej Šťastný, ktorý šikovne tečoval puk za Metsolu. V presilovke Slovana sa presadil z nulového uhla Michal Řepík a stanovi na 3:1. Domáci potom tlačili, le výborne zákroky vytiahol Štěpánek.Amur hral v tretej tretine aktívny hokej, dostával Slovan pod tlak, istý bol však brankár Štěpánek. Ten pokryl v konečnom zúčtovaní až 40 striel súpera. Amur znížil ešte strelou Kvapila v 49. Minúte, v ďalších minútach už Slovanisti ubránili jednogólový náskok a tešia sa zo zisku troch bodov.Miloš Říha: Konečne na dlhom tripu výhra. Už minulé zápasy neboli zlé, no nedotiahli sme ich do konca, Po kolektívnom výkone celého mužstva sme si vyhrať zaslúžili.